به گزارش 60 دقیقه، حبیب ابراهیم‌پور در نشست رؤسای هیئت‌های ورزشی استان اردبیل افزود: اولین رویداد کارآفرینی ورزشی اردبیل در اوایل سال ۹۸ برگزار شده و در این برنامه توسعه محورهای اشتغالزایی با مفاهیم ورزشی مورد بررسی و واکاوی دقیق مسئولان و کارشناسان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تا بدین جای کار از ظرفیت پارک علم و فناوری استان اردبیل در حوزه ورزش به شکل مناسبی استفاده نشده است، تصریح کرد: امیدواریم با ورود جدی علم و فناوری به ورزش خلاء‌های موجود برطرف شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل یادآور شد: پارک علم و فناوری طبق حساسیت و برنامه ذاتی خود در بخش‌های تولید علم، توسعه تحقیقات و تعمیق فناوری فعالیت کرده و با توجه به مقبولیت و محبوب بودن مضاعف رشته‌های ورزشی از ظرفیت علمی و فناوری نیز می‌توان برای فراگیر سازی ایده‌های مربوط به این بخش بهره گرفت.

ابراهیم‌پور از ارائه تسهیلات خاص به هر گونه ایده ناب و مناسبی که منجر به توسعه کارآفرینی ورزشی در استان شود خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با استقبال مناسب هیئت‌های ورزشی و مدیران هم افزایی مناسبی را از طریق مرکز رشد فناوری و مراکز وابسته به پارک علم و فناوری شاهد شویم.

به گفته وی تلاش برای جایگزین کردن کالاهای وارداتی و تجهیزات مورد نیاز ورزشی با تکیه بر ظرفیت‌های پارک علم و فناوری باید در اولویت قرار گیرد تا با توسعه تولید ملی در حمایت از اشتغال جوانان و جلوگیری از خروج ارز موفق شد.

منبع: خبرگزاری مهر