به گزارش خبرگزاری «تاس»، «دکتر ردی» (Dr. Reddy) در حیدرآباد هند، کارمند عالی رتبه شرکت هندی(Laboratories)، گفته است: «واکسیناسیون ضد کرونا با واکسن اسپوتنیک، طی 10 روز آینده می­تواند آغاز شود. ما منتظر دریافت محموله دوم واکسن از روسیه هستیم». وی افزود: «همچنین كنترل كیفی لازم، در چنین مواردی باید انجام شود».

پیش از این انتظار می­رفت که واکسیناسیون از روز تحویل واکسن آغاز شود. با این حال، سخنگوی آژانس خاطرنشان کرد که «شروع واکسیناسیون به این سرعت امکان پذیر نیست».

محموله واکسن روسی روز شنبه به فرودگاه حیدرآباد تحویل داده شد، فرستنده این محموله شرکت سرمایه­گذاری مستقیم روسیه (РФПИ) است که بر این پروژه نظارت می­کند.

 اسپوتنیک وی، سومین واکسنی است که در هند مورد استفاده قرار گرفته است. تاکنون فقط واکسن (Covishield) که توسط شرکت انگلیسی-سوئدی آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد و (Covaxin) که توسط شرکت هندی   (Bharat Biotech)  ساخته شده، برای ایمن­سازی استفاده می­شد.

در هند، بیش از 400 هزار نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا، در روز قبل  شناسایی شدند. تعداد کل افراد مبتلا  به کرونا  در کشور هند به بیش از 19 میلیون نفرمی رسد.

منبع خبر (لینک): https://tass.ru/obschestvo/11295739?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop