ولادیمیر گریگوریف، معاون رئیس کمیته برگزاری جشنواره کتاب «میدان سرخ» به خبرنگاران گفت، بیش از 500 رویداد مختلف از 17 تا 20 ژوئن در چارچوب جشنواره برگزار و کلیه اقدامات امنیتی لازم اجرا شد.

وی تصریح کرد که این رویدادها شامل اجرای موسیقی و تئاتر، دیدار با نویسندگان و شاعران و همچنین سخنرانی، نمایش فیلم و غیره است.

این جشنواره با اجرای کنسرت برندگان مسابقه بین المللی Grand Piano به سرپرستی دنیس ماتسوئف افتتاح  شد. همچنین، برگزارکنندگان این جشنواره کنسرتی را به افتخار دویست و بیست و دومین سالگرد تولد پوشکین ترتیب  دادند که در آن دورخون دوخسون واراگوشین، شاعر و خواننده رپ اهل یاکوتسک، خوانش جدیدی از اثر «یوگنی آنگین» داشتند.

ناشران از 45 منطقه روسیه کتاب های خود را در این جشنواره عرضه کردند. از جمله شرکت کنندگان در این جشنواره ادوارد رادزینسکی، دمیتری بیکوف، دیانا آربنینا ، گوزل یاخینا، یوگنی وادالازکین و بسیاری دیگر بودند که به معرفی کتاب های خود می پردازند و با طرفداران خود درباره زندگی و ادبیات به گفتگو نشستند.

جشنواره کتاب «میدان سرخ» هر ساله همزمان با سالگرد تولد آلكساندر پوشكین، شاعر بزرگ روسیه و روز زبان روسی در 6 ژوئن در میدان سرخ مسکو برگزار می شود. امسال این مراسم از 17 تا 20 ژوئن برگزار شد.

 

منبع خبر(لینک):

https://ria.ru/20210615/festival-1737096682.html