چه مشاغلی بهترین حرفه در آینده کاری هستند؟ چگونه همه‌چیز در آینده دگرگون خواهد شد؟ آیا امکان اینکه برای مشاغل آینده امروز آماده شوید وجود دارد؟ خیلی از ما علاقه‌مند به دریافت جواب قطعی برای این سؤال هستیم؛ اما البته که هیچ فردی قادر به پاسخ این سؤال نخواهد بود. تنها کاری که ما می‌توانیم در این زمینه انجام دهیم، ارائه حدس و گمان بر اساس روندهای گذشته و حال است. در حال حاضر، حدس و گمان‌های علمی و حساب‌شده امکان تصور برخی از احتمالات را فراهم می‌نماید.

در این بخش چیزی که ما می‌دانیم این است که تغییرات در حال رخ دادن هستند. کشور آمریکا و سراسر دنیا تغییرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، محیطی و فناورانه را تجربه خواهد کرد؛ اما بسیاری از آن‌ها قادر به‌پیش بینی شدن نیستند. چالش‌های جدید بدون هرگونه نشانه‌ای ممکن است به وجود آیند و رخدادهای خوب احتمالاً منجر به کاوش‌های نوین مثبت شود که باعث حل مشکلات طولانی‌مدت شود.

بنابراین، پیش‌بینی بهترین مشاغل برای آینده نیازمند فهم این است که هر نوع متغیر به‌صورت پیچیده در تقابل خواهد بود. بسیاری از مشاغل فردا احتمالاً از دانش امروز و پیشرفت‌های فنّاوری نشت خواهند گرفت؛ اما بیشتر مشاغل آینده احتمالاً هنوز موجود نیستند و بسیاری از آن‌ها هنوز تصور هم نشده‌اند. درواقع، بر اساس یک برآورد جدید، تقریباً دوسوم کودکان کودکستان‌ها مشاغلی خواهند داشت که هنوز وجود ندارند.

البته که بسیاری از مشاغل به روند تبدیل‌شدن به بخشی از آینده ادامه خواهند داد، اما آن‌ها تحت تأثیر شرایط گوناگونی قرار خواهند گرفت. حرفه‌ها و مشاغل احتمالاً یا به چیزی نوین تغییر خواهند یافت و یا به‌طور کامل ناپدید می‌شوند. بسیاری از ما در مقابل هرگونه تغییری مقاومت می‌کنیم. ما احتمالاً با وضعیت فعلی خود احساس راحتی و امنیت می‌کنیم. بسیاری از طبقه‌بندی‌های شغلی در حال حاضر در حال تغییر هستند که این فرایند به‌زودی تسریع خواهد شد.

 

لیست مشاغل موجود با رشد سریع از سال 2016 الی 2026

لیست مشاغل موجود با رشد سریع از سال 2016 الی 2026

 

 

منبع:

www.trade-schools.net