شغل آینده ی خود را تضمین کنید

در دنیای امروز که بازار کار به سرعت در حال تغییر است، شما باید روی خودتان و شغل آینده تان سرمایه گذاری کنید تا از بقیه عقب نمانید. توسعه و پیشرفت کار شما به خودتان و تلاش شما برای رسیدن به آن بستگی دارد.

بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیوفتد این است که شما از کاری که انجام می دهید راضی نباشید و رشد شخصی و حرفه ای شما رکود و یا حتی کاهش پیدا کند. علاوه بر این، احتمال دارد شما ترفیع همکاران خود را مشاهده کنید و احساس کنید کارفرمای شما قدر شما را نمی داند. به همین دلیل سرمایه گذاری روی خودتان مسئله ی بسیار مهمی است اگر که می خواهید موفق شوید و شغلی را که دوست دارید و شایسته است ایجاد کنید. در اینجا به توضیح 5 استراتژی پرداختیم که شما را در رسیدن به شغل دلخواهتان و حفظ آن در آینده کمک می کند.

  1. پادکست

گوش دادن به پادکست ها یکی از ساده ترین راه ها برای سرمایه گذاری در حرفه آینده تان است. به جای گوش دادن به موسیقی هر وقت که خارج از خانه هستید و یا می خواهید به محل کارتان بروید و یا از آنجا بازگردید، پادکست هایی را ایجاد کنید که می تواند الهام بخش باشد و به پیشرفت شما در حرفه تان کمک کند.

خیلی چیزها برای یادگیری وجود دارد که از شنیدن تجربیات و دانش دیگران کسب می شود، بنابراین اگر بودجه شما کم است، این یک راه حل عالی برای کمک به رشد شماست.

 

  1. وبلاگ

یکی دیگر از روش های ارزان برای دریافت روحیه ی کار در کمک به شما برای حرکت به جلو دنبال کردن برخی از وبلاگ های مربوط به کسب و کار و شغل است.

 

  1. کتاب

من اخیرا کتاب های زیادی مطالعه می کنم. در گذشته هیچوقت تمایلی به کتاب خواندن نداشتم، اما سال گذشته یکی از تصمیمات جدید من در سال نو این بود که خواندن یک کتاب را در مدت یک ماه تمام کنم و من تقریبا به این هدف رسیدم که 11 کتاب در طول یک سال مطالعه کرده باشم. من احساس خیلی خوبی داشتم چراکه اگر همچین هدفی را دنبال نکرده بودم نمیتوانستم این تعداد کتاب را مطالعه کنم. تمام روش ها، ابزارها و استراتژی هایی که من از خواندن آن کتاب ها آموختم، به من در جهت پیشرفت حرفه ای و شخصی کمک کرده است.

 

  1. دوره های آنلاین

امروزه شما می توانید راجع به هر موضوعی که برای شما جالب است دوره های آنلاین را دنبال کنید. همه چیز از چگونگی بهتر شدن در بازی تنیس گرفته تا چگونگی استفاده و حضور در برنامه LinkedIn و جذب فرصت های شغلی بهتر!

شما گزینه های بسیاری برای حضور در دوره های آنلاین در سایت هایی دارید که صدها دوره ارائه می دهند و به شما کمک می کند تا روی خودتان و حرفه آینده تان سرمایه گذاری کنید. چه شما بخواهید مهارت های فنی خود را برای ساخت برنامه ها ایجاد کنید و یا بخواهید مهارت های مدیریتی خود را تقویت کنید، فرصت های زیادی برای صرف چند ساعت در هفته به یادگیری مهارت های جدید و افزایش توانایی های خود دارید.

 

  1. به نقاط قوت خود تکیه کنید

بعضی از مردم فکر می کنند که شما باید بیشتر به بهبود نقاط ضعف خود توجه داشته باشید تا اینکه از نقاط قوت خود برای پیشرفت در شغلتان کمک بگیرید. من معتقدم شما کارتان را به بهترین نحو انجام خواهید داد اگر در کاری که انجام می دهید توانایی داشته و به آن علاقه مند باشید. این مسئله نه تنها به شما کمک می کند تا فرصت های شغلی خود را افزایش دهید، بلکه شما را به کارمند/ همکار شادتر و کارآمدتر تبدیل می کند، چراکه وقت بیشتری را صرف استفاده از نقاط قوت خود می کنید نه اینکه تلاش کنید نقاط ضعف خود را بهبود ببخشید.

اگر با نقاط قوت خود آشنایی ندارید، می توانید آزمایشات مختلفی انجام دهید که به شما در تعیین نقاط قوت تان کمک می کند.

 

نتیجه گیری

در نتیجه ی دنبال کردن یک یا همه ی این 5 استرانژی برای سرمایه گذاری روی خودتان و شغل آینده تان، شما شانس خود را برای موفقیت در حرفه تان بهبود می بخشید. نه تنها به این دلیل که شما مسئولیت بیشتری در مورد مسیر شغلی خود خواهید داشت، بلکه به این دلیل است که در طول انجام این کارها شما به عنوان یک فرد رشد می کنید. در نتیجه، شما می توانید تصویر واضحی از مسیر شغلی که می خواهید پیروی کنید، به دست آورید.

ترجمه: مهدیه نصوحیان