موفقیت در کارآفرینی فقط در خصوص ایده یا پول شما نیست. بسیاری از مردم ایده های جالب و یا پول زیادی برای خرج کردن دارند ولی آنها هرگز در سرمایه گذاری خود موفق نخواهند شد. اگر می خواهید یک کارآفرین باشید، یک گام به عقب بردارید و ارزیابی کنید که آیا ویژگی های زیر را دارید یا نه. (به یاد داشته باشید: اگر در حال حاضر این صفات را ندارید، می توانید آنها را در مسیر پیشرفت و موفقیت خود توسعه دهید.)

  1. خودانگیزشی

یکی از مهمترین ویژگی های کارآفرینان، خود انگیزشی است. اگر می خواهید موفق شوید، باید بتوانید خودتان را به جلو هل دهید. شما به عنوان یک کارآفرین به هیچ کس دیگری پاسخگو نیستید و گاهی اوقات به این معنی است که حرکت به سمت جلو بدون کمک دیگران، کار دشواری است. شما باید خودتان را وقف برنامه تان کنید و همچنان به سمت جلو حرکت کنید - حتی اگر دستمزدی دریافت نکنید.

 

  1. درک آنچه ارائه می دهید

به عنوان یک کارآفرین، باید بدانید که چه چیزی ارائه می دهید و چگونه در بازار قرار می گیرد. آنچه که شما ارائه می دهید، چه محصول باشد چه خدمات، باید بدانید در کجا جای میگیرد. این بدان معنی است که شما باید بدانید چه موقع تغییرات جزئی ایجاد کنید. همچنین باید بدانید شما کجای مسیر هستید، پایان، میان یا ابتدای راه؟ توانایی شناسایی موقعیتی که در آن قرار دارید و تنظیم آن، بخش مهمی از کارآفرینی است.

 

  1. ریسک پذیری

کارآفرینان موفق می دانند که گاهی اوقات لازم است ریسک کنند. اینکه همیشه محتاط باشید هرگز منجر به موفقیت شما به عنوان صاحب یک کسب و کار نمی شود. با این حال، منظور ما هرگونه ریسکی نیست. درک خطرات محاسبه شده که احتمال بیشتری برای وقوع آنان هست، بخش مهمی از کارآفرین بودن است. شما باید برای رسیدن به موفقیت کمی ریسک کنید.

  1. بدانید چطور ارتباط برقرار کنید

دانستن اینکه چگونه ارتباط برقرار کنید، بخش مهمی از کارآفرینی است. گاهی اوقات افرادی که می شناسید بخش مهمی از موفقیت شما هستند. توانایی برقراری ارتباط با دیگران و شناخت فرصت های همکاری می تواند به شما به عنوان یک صاحب کسب و کار کمک کند. مکان هایی که برای فرصت های ارتباطی مفید هستند را کشف کنید و آن را نقطه ای بدانید برای یادگیری نحوه موثر بودن.

  1. دانش و مهارت های پایه مدیریت مالی

ما اغلب فکر می کنیم کارآفرینان موفق افراد بلندپروازی هستند که هیچ نگرانی نسبت به مدیریت مالی روزانه خود ندارند. این درست است که شما احتمالا یک حسابدار یا فرد دیگری در میان اعضای تیم داشته باشید تا به شما در مدیریت کسب و کار کمک کند. با این حال، اگر می خواهید موفق شوید، باید دانش و مهارت های پایه برای مدیریت مالی داشته باشید. باید بدانید که پول چطور به کارتان می آید، در نتیجه میدانید که در کجا قرار گرفته اید و به دنبال آن شما کسب و کارتان را طبق اصول مدیریت می کنید.

  1. انعطاف پذیری

به عنوان یک کارآفرین، شما باید تاحدی انعطاف پذیر باشید و بتوانید در صورت نیاز تغییر کنید. در رأس صنعت خود قرار بگیرید و آماده ی پذیرش تغییرات لازم در فرآیندها و محصول باشید. گاهی اوقات شما همچنین نیاز به انعطاف پذیری در تفکر خود دارید. این بخش مهمی از حل مسئله است. شما می خواهید قادر به یافتن راه حل های منحصر به فرد و موثر برای مسائل باشید.

  1. شور و شوق

و در پایان، کارآفرینان موفق، پرشور هستند. آنها محصول یا خدمات یا مأموریت خود را عمیقا احساس می کنند. شور و شوق است که باعث می شود زمانیکه دلسرد شده اید، انگیزه پیدا کنید و به سمت جلو حرکت کنید. شور و شوق لازمه ی کارآفرینی موفق است. اگر احساس می کنید شور و شوق خود را از دست داده اید، زمان آن رسیده است تا سراغ کار دیگری بروید (که باعث شور و شوق شما شود).

در عین حال که ویژگی های خود را مرور می کنید، راجع به این قضیه فکر کنید که چطور می شود این ویژگی ها را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین بهتر تقویت کنید.

ترجمه: مهدیه نصوحیان