بارزترین مزیت کارآفرین بودن این است که رئیس خودتان هستید. مسئولیت پذیری و تصمیم گیری های مهم در مورد کسب و کار شما می تواند نتیجه بخش باشد، اما همزمان می تواند چالش برانگیز نیز باشد.

ما در اینجا به طور مختصر به بررسی جوانب مثبت و منفی کارآفرینی می پردازیم:

مزایا

هیجان انگیز: کارآفرینی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد، زیرا بسیاری از کارآفرینان آنچه که برایشان لذت بخش است دنبال می کنند. کارآفرینی پر از فرصت های جدید برای به چالش کشاندن توانایی ها، مهارت ها و تصمیمات شماست.

انعطاف پذیری: کارآفرینان می توانند ساعت کاری خود را در کنار تعهدات دیگر، از جمله صرف وقت کافی با خانواده، تنظیم کنند.

آزادی: اگر شما برای یک رئیس و یا یک شرکت کار می کنید، شما باید تمام الزامات آنها را برآورده کنید و آزادی عمل کمی دارید. کارآفرینان آزادند تا هر زمان و هرکجا که می خواهند کار کنند. اکثر کارآفرینان کار خود را به عنوان یک کار واقعی در نظر نمی گیرند چون دارند کاری را انجام می دهند که دوست دارند.

حقوق معقول: مطمئنا، زمانی که مالک یک کسب و کار هستید، می توانید دستمزد خود را مشخص و سرمایه گذاری کنید. به عنوان یک کارآفرین، درآمد شما به طور مستقیم به تلاش و موفقیت کسب و کار شما بستگی دارد.

معایب

شکست: کارآفرینی رویاهای شما را تحقق می بخشد، که این اغلب با اشتغال سنتی اتفاق نمی افتد، اما برای رسیدن به آن باید فداکاری کرد. شما باید بدانید که این نوع سرمایه گذاری 100٪ موفقیت را تضمین نمی کند.

رقابت: برای یک کارآفرین حفظ رقابت بسیار مهم است. این بدان معنی است که شما باید کسب و کار خود را از دیگران متمایز کنید تا بتوانید یک پایگاه جامع مشتری برای خود ایجاد کنید و در نهایت کسب و کار شما سودآور باشد.

زمان: یکی از چالش های بزرگ در راه اندازی کسب و کار، زمانی است که مجبورید به آن اختصاص دهید. به خاطر داشته باشید که کارآفرینی آسان نیست و برای موفقیت آن، باید زمانی را اختصاص دهید که بسیاری از مردم تمایل به انجام آن ندارند. و حتی زمانی که کسب و کار شما موفق می شود هنوز هم باید زمان قابل توجهی به رشد آن اختصاص دهید.

غیر قابل پیش بینی: یکی از نکات مهم در "کارآفرین بودن" این است که زحمت بیشتر و ساعت کاری طولانی تر از یک "کارمند بودن" نیاز دارد.

اگرچه می خواهید رئیس خودتان باشید، اما از ابتدا باید مقدار تلاش، زمان و سرمایه گذاری مورد نیاز برای موفقیت کسب وکار خود را بدانید. اگر چه در این راه مزایای زیادی نصیب شما می شود، اما معایب آن هم کم نیست!

ترجمه: مهدیه نصوحیان